Silikonová kousátka jsou první kojenecké pomůcky, které miminko nutně potřebuje pro svůj rozvoj. Poskytují úlevu při prořezávání zoubků. Pomáhají zdárnému vývoji vašeho dítěte. Tvar kousátek také rozvíjí manuální zručnost kojenců. V pozdějším věku motivuje děti k používání zubního kartáčku.

Silikonové kousátko
Silikonové kousátko šedá želvička

Silikonová kousátka nabízíme v mnoha tvarech a velikostech. Můžete si vybrat od “obyčejné” hvězdy až po oblíbená zvířátka. Velmi oblíbené jsou želvičky, které jsou roztomilé a svým provedením pro děti dobře uchopitelné. Máme, ale i slony, žirafy, koaly nebo vlčata. Pokud hledáte něco jiného než zvířátka, tak si také přijdete na své. Sušenky, kroužky i zmrzliny, to vše může vaše ratolest žužlat a tím podporovat svůj vývoj.

Oproti dřevěným kousátkům je silikon měkčí. Samotné kousátko je zavěšeno na šňůrce tvořené korálky z různých materiálů. Buď čistě silikonu, dřeva nebo jejich kombinací. Tyto korále mohou obsahovat i jméno vaši malé ratolesti nebo vámi vybraný text.

Jak se o silikonové kousátko starat?

Péče o silikonové kousátko je velmi jednoduchá a rychlá. Stačí je omýt teplou vodou, případně použít dětské mýdlo nebo přípravek pro čištění láhví, dudlíku apod. Doporučujeme také pravidelně kontrolovat stav korálků na šňůrce. Pokud je silikonové kousátko zavěšené na šňůrce skládající se pouze ze silikonových korálků a klipu, lze je prát v pračce (doporučujeme v nějakém sáčku) na 30°.

Silikonová kousátka
Silikonové kousátko šedý vlk

Použité materiály

Na výrobu používáme různé materiály. Zdraví a spokojenost miminek je však pro nás prioritou! Proto všechny komponenty, které používáme, byly zkontrolovány na přítomnost (absenci) BPA, PVC a ftalátů, olova, kadmia a těžkých kovů, a mají certifikáty splňující normy EU. Jsou ve shodě s EN 71, částmi 1, 2 a 3. Průběžně se také provádějí zkoušky pevnosti v naší výrobně.

Naše výrobky však nejsou certifikované jako hračka, proto s nimi nenechávejte své dítě bez dozoru!